fbpx
konferansjer cena przemyslawkutnyj Wynajęcie konferansjera w Warszawie może być również korzystne dla osób, które chcą zapewnić profesjonalne prowadzenie spotkań biznesowych. W końcu, wybór konferansjera powinien być oparty nie tylko na cenie, ale również na jakości jego pracy i zdolnościach prowadzenia imprezy.
BUDOWA DOM 

Ocieplanie pianką poliuretanową zamkniętokomórkową

Skuteczna izolacja natryskowa pianką zamknięto-komórkową.

Wykonywana jest w technologii hydrodynamicznego natrysku. Powstaje poprzez zmieszanie dwóch komponentów, a dokładnie izocyjanianu i poliolu przy zachowaniu odpowiednich ciśnień i temperatur.

Cała “linia produkcyjna” znajduje się na samochodzie ciężarowym, a aplikator wchodzi do budynku z wężem i specjalistycznym pistoletem do natrysku.

W przypadku pianek zamknięto-komórkowych natrysk wykonuje się etapami tzn. z kilku warstw, gdyż pianka “twarda” rozrasta się maksymalnie do 2 cm w trakcie jednej aplikacji.

Pianka otwarto-komórkową, która charakteryzuje się ponad 120 krotnym rozrostem, dzięki czemu uzyskujemy grubości rzędu 30 cm z pojedynczego natrysku.

Obie technologie należą do szybkich w wykonaniu. Pianką zamknięto-komórkową jesteśmy w stanie zaizolować powierzchnie do 300 m2 dziennie, a zamknięto-komorowa nawet do 500 m2 w ciągu jednego dnia!

Takim wynikiem nie mogą się pochwalić izolacje wykonywane tradycyjnymi materiałami jak np. wełna mineralna czy płyty poliuretanowe PUR.

 

Dzięki zamkniętej strukturze komórek i dużej gęstości własnej, pianki „twarde” charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem przewodności cieplnej – lambda λ na poziomie 0,022 – 0,028 W/mK.  Oznacza to, że przy cienkich warstwach otrzymujemy już doskonałe właściwości izolacyjne.

 

Grubość izolacji U R
3 cm 0,73 1,37
4 cm 0,55 1,82
5 cm 0,44 2,27
6 cm 0,37 2,7
7 cm 0,31 3,23
8 cm 0,28 3,57
9 cm 0,24 4,17
10 cm 0,22 4,55

λ=0,022 W/mK

Rozróżniamy 2 rodzaje pianek zamknięto-komórkowych:

– o średniej gęstości (30-45 kg/m3)
– o dużej gęstości (45-60 kg/m3)

Izolacja natryskowa pianką zamknięto-komórkową o średniej gęstości stosowana jest jako wewnętrzna izolacja termiczna i bariera przeciw skropleniowa w takich pomieszczeniach jak:

– kurniki, chlewy
– chłodnie, ubojnie
– przechowywalnie warzyw i owoców
– stropy nad piwnicami
– garaże i hale

Natomiast pianki zamknięto-komórkowe o dużej gęstości doskonale sprawdzają się jako zewnętrzna hydroizolacja termiczna dachów płaskich o niewielkim spadzie. Zabezpieczona  dodatkowo przed działaniem promieni UV np. specjalną farbą zapewnia znakomitą izolację:

– hal magazynowych, produkcyjnych
– silosów
– płaskich dachów domów jednorodzinnych

Artykuł opracowany przez firmę Termkon. Więcej informacji na temat ocieplania pianką PUR  http://termkon.pl/

Related posts

Leave a Comment


Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=strefa-budowlana.pl%2Focieplanie-pianka-poliuretanowa-zamknietokomorkowa%2F&data=2019-02-07&tytul=Ocieplanie pianką poliuretanową zamkniętokomórkową): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/supernews/footer.php on line 56